Jak na dobrý spánek

30. ledna 2012 v 21:02 |  Jak na to
Nemůžete spát, trpíte úzkostí? Pár rad níže.. Už od mala trpím úzkostí, když neusnu hned a hodiny ležíma čekám než ,,zaberu", to je nejhorší.. Kdejaký nejslabší zvuk mě znervózní. Když mi začne bušit srdce slyším to hrozně nahlas a to mě znervózní ještě víc. Potom když už nevím, co mám dělat rozbrečím se(to se mi naštěstí moc často nestává). Potom taky nevolnost od žaludku... Takže zkouším co se dá pro kvalitní spánek.
1-TEPLÉ MLÉKO S MEDEM
2-MEDITACE (já osobně používám mantru : Ham-sa. Zavřete oči, pohodlně si sedněte nejlépe do tiché místnosti, kde se cítíte bezpěčně. Zklidněte úplně dech. Ham/nádech Sa/výdech. Opakuji cca 10-15 minut)
3-HORKÁ VANA( před spánkem si zalézt do vany s příjemně horkou vodou, do které přidáte například éterické oleje, mořkou sůl a podobně)
4-POLOHA EMBRYA (tady myslím není co k vysvětlování, prostě si lehnete jako embryo. Navíc je to dobrá prevence proti bolestem zad a pro ženy také plus- udržuje pevná prsa(snad) a minimum vrásek.
5-ČÍST, ČÍST A ČÍST (Dobrá knížka, klid a příjemné světlo)

Víc mě teď nenapadá, nejlíp mi udělá horká vana, poté meditace, lehoučká pozdní večeře a teplé mléko s medem. Potom už jen hupsnout do postele zavolat si s přítelem, který taky skvěle naladí a přivede k dobré náladě. A Nakonec poloha embrya a sladký spánek. Ale když nejde, tak prostě NEJDE!.. Přeji sladké sny.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama