Jak na to

Jak na dobrý spánek

30. ledna 2012 v 21:02
Nemůžete spát, trpíte úzkostí? Pár rad níže.. Už od mala trpím úzkostí, když neusnu hned a hodiny ležíma čekám než ,,zaberu", to je nejhorší.. Kdejaký nejslabší zvuk mě znervózní. Když mi začne bušit srdce slyším to hrozně nahlas a to mě znervózní ještě víc. Potom když už nevím, co mám dělat rozbrečím se(to se mi naštěstí moc často nestává). Potom taky nevolnost od žaludku... Takže zkouším co se dá pro kvalitní spánek.
1-TEPLÉ MLÉKO S MEDEM
2-MEDITACE (já osobně používám mantru : Ham-sa. Zavřete oči, pohodlně si sedněte nejlépe do tiché místnosti, kde se cítíte bezpěčně. Zklidněte úplně dech. Ham/nádech Sa/výdech. Opakuji cca 10-15 minut)
3-HORKÁ VANA( před spánkem si zalézt do vany s příjemně horkou vodou, do které přidáte například éterické oleje, mořkou sůl a podobně)
4-POLOHA EMBRYA (tady myslím není co k vysvětlování, prostě si lehnete jako embryo. Navíc je to dobrá prevence proti bolestem zad a pro ženy také plus- udržuje pevná prsa(snad) a minimum vrásek.
5-ČÍST, ČÍST A ČÍST (Dobrá knížka, klid a příjemné světlo)

Víc mě teď nenapadá, nejlíp mi udělá horká vana, poté meditace, lehoučká pozdní večeře a teplé mléko s medem. Potom už jen hupsnout do postele zavolat si s přítelem, který taky skvěle naladí a přivede k dobré náladě. A Nakonec poloha embrya a sladký spánek. Ale když nejde, tak prostě NEJDE!.. Přeji sladké sny.

recept na muffiny

28. ledna 2012 v 20:24

Máš rád/a muffiny ? Chceš si je udělat podle sebe pěkně doma ? Tak tady máš ode mě pěkný postup/recept jak na to :)

~Ingredience~

  • cukr pískový: 1 hrnek
  • barviva potravinářské (podle toho kolik chcete barev)
  • cukr moučkový: na polevu
  • prášek do pečiva: 1
  • mouka hladká: 2 velké hrnky
  • citrón: 1
  • máslo: 125 g
  • smetana: 250 ml
  • cukr vanilkový: 1
  • vejce: 5

~Doba přípravy~

60 minut

~Počet porcí~

24

~Postup přípravy~

Krok 1: Vejce ušleháme s cukrem, do pěny za stálého šlehání postupně přidáme vanilkový cukr, smetanu, rozpuštěné máslo, citronovou kůru a mouku s kypřicím práškem.
Krok 2: Těsto rozdělíme do kelímku, podle toho kolik chcete barev a přidáme barvivo, každý kelímek jiná barva !
Krok 3: Formu na muffiny* vyložíme košíčky a plníme je lžící . Těsto plníme do papírových košíčků do 2/3. Pečeme na 170 °C asi 25 minut.
Pokud chcete polevu a zdobení tak:
Krok 4: Do cukru moučky přidáme trochu citronové šťávy a obarvíme ho potravinářským barvivem. Mícháme, dokud nedostaneme polevu. Částečně vychladlé muffiny potřeme polevou a můžeme zdobit bonbony,želé,posypkou ...atd... A Necháme je zaschnout..

Přeju dobrou chuť !! :)


 
 

Reklama